SUNDAY, AUGUST 27
NEGA
DIVISION G FINALS
Frezko def Marina Coast
79 - 66
DIVISION E FINALS
Laki Chan def Elites Basketball
81 - 71
DIVISION B FINALS
Tuesday Stallions def Big Birds
79 - 68
SATURDAY, AUGUST 26
NEGA
DIVISION D FINALS
Ayala Group def Team Bayot
71 - 59
DIVISION I FINALS
Team Luna def Club 650
86 - 66
DIVISION F FINALS
Motoomull def Fairview Thunder
95 - 73
DIVISION C FINALS
Durings Mansoto def Steeltrust
Corporation - 65 - 64
DIVISION H FINALS
Alert def Team Alcantara
95 - 81
DIVISION A FINALS
Soldiers def PGA-Audi
86 - 82
SUNDAY, AUGUST 20
NEGA
DIVISION D SEMIS 2 (2ND VS. 3RD/4TH)
Ayala Group def Wax Lab
78 - 69
DIVISION H SEMIS 2 (2ND VS. 3RD/4TH)
Team Alcantara def Team Mondays
73 - 59
DIV C SEMIS (CLASS LOSER VS.KO2 WINNER)
Steeltrust Corporation def
Espiritu Manotoco BM - 76 - 67
DIVISION E SEMIS 2 (2ND VS. 3RD/4TH)
Elites Basketball def Team Espiritu
97 - 92 (OT)
XAVIER-FR. CORTINA
DIVISION G SEMIS 1 (4TH VS. 1ST)
Marina Coast def Team Yoro
72 - 56
DIV B SEMIS (CLASS LOSER VS.KO2 WINNER)
Big Birds def JE & Co.
75 - 67
SATURDAY, AUGUST 19
NEGA
DIVISION D SEMIS 1 (4TH VS. 3RD)
Ayala Group - win
Team Juan - def
DIVISION H SEMIS 1 (4TH VS. 3RD)
Team Alcantara def GHW Thursdays
78 - 68
DIVISION C KO 2 (3RD VS. KO 1 WINNER)
Steeltrust Corporation def MEA
91 - 74
DIVISION E SEMIS 1 (4TH VS. 3RD)
Elites Basketball def Team Bok
113 - 72
DIVISION G SEMIS 2 (2ND VS. 3RD)
Frezko def Camp Aguinaldo
89 - 71
DIVISION B KO 2 (3RD VS. KO 1 WINNER)
Big Birds def Nutri-Asia
110 - 72
DIV A SEMIS (CLASS 3 LOSER VS. KO1 WINNER)
Soldiers def Team Mendoza
82 - 77
GREENHILLS WEST
DIVISION F SEMIS 2 (1ST VS. 4TH)
Motoomull def ACCCSG
101 - 84
DIVISION F SEMIS 1 (2ND VS. 3RD)
Fairview Thunder def Mansoto
100 - 96 (OT)
DIVISION I SEMIS 1 (2ND VS. 3RD)
Club 650 def Warriors
80 - 76
DIVISION I SEMIS 2 (1ST VS. 4TH)
Team Luna def Blue Water
Spa WT - 62 - 50
SUNDAY, AUGUST 13
NEGA
Laki Chan def Elites Basketball
72 - 62
Marina Coast def Playa Laiya
59 - 54
Team Hampton def
Team Mondays - 77 - 56
Team Yoro def Team Ho Wan
110 - 67
XAVIER-FR. CORTINA
B KO 1 (4TH VS 5TH)
Big Birds def X-Shop
66 - 54
B CLASSIFICATION (1ST VS 2ND)
Tuesday Stallions def JE & Co.
83 - 72
GREENHILLS WEST
Team Bok def Termies
75 - 69
Team Espiritu def Sabado
Knights - 82 - 65
Motoomull def ACCCSG
103 - 95
Team Juan def Lucky Bird
87 - 85
Wax Lab def Ayala Group
74 - 72
Team Bayot - win
Gladiators - def
SATURDAY, AUGUST 12
NEGA
Team Luna def Blue Water
Spa WT - 73 - 38
Warriors def Bboys
63 - 59
Team Alcantara def GHW
Thursday Grp - 97 - 90 (2OT)
Alert def Team Morales
71 - 61
Club 650 def AHS 4ACEGJ 92
99 - 61
A KO 1 (CLASS 1 & 2 LOSERS)
Team Mendoza def Firewire
94 - 88
A CLASSIFICATION 3 (CLASS 1 & 2 WINNERS)
PGA-Audi def Soldiers
92 - 89
GREENHILLS WEST
C KO 1 (4TH VS 5TH)
Steeltrust Corp. - win
Breezy - def
C CLASSIFICATION (1ST VS 2ND)
During's Mansoto - win
Espiritu Manotoc BM - def
Frezko def Camp Aguinaldo
79 - 75
Hydra def Mansoto
90 - 87
Fairview Thunder def AGS 94
113 - 82
SUNDAY, AUGUST 6
NEGA
Playa Laiya def Team Ho Wan
62 - 55
A CLASSIFICATION 2 (1 VS 4)
Soldiers def Team Mendoza
118 - 88
Laki Chan def Team Bok
85 - 69
JE & Co. def Big Birds
84 - 76
XAVIER-FR. CORTINA
Team Espiritu def Termies
60 - 57
Nutri Asia def Xshop
58 - 56
Lucky Bird def Gladiators
71 - 65
SATURDAY, AUGUST 5
NEGA
Team Luna def Bboys
73 - 51
Camp Aguinaldo def Team Yoro
81 - 75
GHW Thursday Grp def
Team Hampton - 69 - 65
Team Mondays def Team Alcantara
63 - 48
A CLASSIFICATION 1 (2 VS 3)
PGA Audi def Firewire
113 - 91
Motoomull def Fairview Thunder
94 - 49
Team Bayot def Ayala Group
78 - 68
GREENHILLS WEST
Sabado Knights - def
Elites Basketball - def
Wax Lab def Team Juan
78 - 66
Marina Coast def Frezko
75 - 67
MEA def Steeltrust Corporation
77 - 70
Espiritu Manotoc BM def
Durings Mansoto - 85 - 77
Blue Water Spa WT def Warriors
50 - 47
SUNDAY, JULY 30
NEGA
Espiritu Manotoc BM def MEA
89 - 61
Team Espiritu def Team Bok
99 - 48
Team Juan def Gladiators
80 - 68
Frezko def Team Ho Wan
95 - 81
XAVIER-FR. CORTINA
Laki Chan def Termies
56 - 34
JE & Co. def Xshop
73 - 65 (OT)
Tuesday Stallions def Big Birds
64 - 48
GREENHILLS WEST
Team Morales def Team Hampton
70 - 69
AGS 94 def Hydra
81 - 71
Camp Aguinaldo def Playa Laiya
60 - 52
Team Mondays def GHW
Thursday Grp - 70 - 61
Warriors def Team Luna
72 - 66
AHS 4ACEGJ 92 def Blue Water
Spa WT - 57 - 45
Club 650 def Bboys
88 - 53
SATURDAY, JULY 29
NEGA
Ayala Group def Gladiators
88 - 70
Fairview Thunder def ACCCSG
89 - 76
Durings Mansoto def Breezy
94 - 63
Termies def Sabado Knights
59 - 47
Soldiers def Firewire
98 - 85
PGA-Audi def Team Mendoza
91 - 84
Motoomull def Mansoto
84 - 78
SUNDAY, JULY 23
NEGA
Soldiers def Team Mendoza
94 - 88
Blue Water Spa WT def
Bboys - 62 - 59
Team Alcantara def
Team Hampton - 82 - 57
ACCCSG def Hydra
104 - 88
XAVIER-FR. CORTINA
Tuesday Stallions def Nutri Asia
82 - 67
Xshop def Big Birds
61 - 58
GREENHILLS WEST
Frezko def Playa Laiya
77 - 61
Team Yoro def Marina Coast
75 - 72
Laki Chan def Sabado Knights
94 - 47
Elites Basketball def Termies
70 - 57
Team Bayot def Lucky Bird
88 - 85
Team Mondays def Team
Morales - 83 - 80
Wax Lab def Gladiators
89 - 62
SATURDAY, JULY 22
NEGA
Ayala Group def Team Juan
98 - 70
Steeltrust Corporation - win
Breezy - def
Durings Mansoto def MEA
105 - 95
Club 650 def Warriors
89 - 70
Mansoto def AGS 94
80 - 71
Team Luna def AHS 4ACEGJ 92
98 - 71
Camp Aguinaldo def
Team Ho Wan - 87 - 63
SUNDAY, JULY 16
NEGA
MEA def Breezy
91 - 75
Laki Chan def Team Espiritu
64 - 61
Team Yoro def Playa Laiya
66 - 65
Marina Coast def Camp
Aguinaldo - 82 - 81
GREENHILLS WEST
Bboys def AHS 4ACEGJ 92
58 - 42
Team Luna def Club 650
61 - 51
REYES GYM
Nutri Asia def Big Birds
47 - 45
Tuesday Stallions def JE & Co.
68 - 65
GHW Thursday Grp def
Team Morales - 58 - 53
Alert def Team Hampton
56 - 49
Ayala Group def Lucky Bird
64 - 61
Team Bayot def Wax Lab
94 - 71
SATURDAY, JULY 15
NEGA
AGS 94 def Motoomull
84 - 83
Fairview Thunder def Hydra
85 - 64
Mansoto def ACCCSG
105 - 99
Espiritu Manotoc BM def
Steeltrust Corporation - 97 - 88
GREENHILLS WEST
Alert def Team Alcantara
59 - 44
Soldiers def PGA-Audi
98 - 92
Firewire def Team Mendoza
92 - 83
SUNDAY, JULY 9
NEGA
Team Bayot def Team Juan
92 - 69
Frezko def Team Yoro
74 - 67
Tuesday Stallions def Xshop
60 - 57
Club 650 def Blue Water Spa WT
73 - 52
GREENHILLS WEST
Team Alcantara def Team Morales
54 - 43
Alert def GHW Thursday Grp
96 - 65
REYES GYM
Team Espiritu def Elites Basketball
65 - 55
Team Bok def Sabado Knights
73 - 56
Motoomull def Hydra
63 - 60
Marina Coast def Team Ho Wan
76 - 65
Espiritu Manotoc BM def Breezy
94 - 56
ACCCSG def AGS 94
92 - 85
SATURDAY, JULY 8
NEGA
Mansoto def Fairview Thunder
80 - 78 (OT)
Warriors def AHS 4ACEGJ 92
96 - 50
Durings Mansoto def Steeltrust
Corporation - 82 - 75
GREENHILLS WEST
Wax Lab def Lucky Bird
65 - 59
PGA-Audi def Firewire
90 - 82
Alert def Team Mondays
78 - 72
JE Co. def Nutri Asia
94 - 80
SATURDAY, JULY 1
NEGA
Elites Basketball def Team Bok
91 - 82